Micro Bibcite (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Action
id: Tindakan

en: Import
id: Impor

en: Updated
id: Diperbaharui

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Site
id: Situs

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Reference
id: Referensi

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun
