Micro Bibcite (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Action
pt: Ação

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Import
pt: Importar

en: Updated
pt: Atualizado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Site
pt: Sítio

en: Authored by
pt: Criado por

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Reference
pt: Referência

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Master
pt: Principal
