Micro Contact (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: About
pt: Sobre

en: Contact form
pt: Formulário de contato

en: [@form] @subject
pt: @subject [@form]

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
pt: @sender-name(@sender-url) enviou uma mensagem usando o formulário de contato encontrado em @form-url.

en: [@site-name] @subject
pt: @subject [@site-name]

en: Hello @recipient-name,
pt: Olá @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
pt: O @sender-name (@sender-url) lhe enviou uma mensagem através de seu formulário de contato no @site-name.

en: If you don't want to receive such emails, you can change your settings at @recipient-edit-url.
pt: Se você não desejar receber esses e-mails, será possível mudar suas configurações no @recipient-edit-url.
