Micro Node (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Action
pt: Ação

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Site
pt: Sítio

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Authored by
pt: Criado por

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Criado em

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Translation
pt: Tradução

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Site settings
pt: Configurações do site

en: Has new content
pt: Tem novo conteúdo

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Master
pt: Principal
