Micro Node (8.x-1.0-alpha5) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Action
am: እርምጃ

en: Name
am: ስም

en: Page
am: ገጽ

en: Site name
am: የድረ ገጽ ስም

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Translation
am: ትርጉም
