Micro Node (8.x-1.0-alpha6) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Action
id: Tindakan

en: Name
id: Nama

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Site name
id: Nama situs

en: Site
id: Situs

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Translation
id: Terjemahan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Has new content
id: Memiliki konten baru

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
