Micro Node (8.x-1.0-alpha7) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Content
de: Inhalt

en: Action
de: Aktion

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Site name
de: Name der Website

en: Site
de: Website

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Sites
de: Websites

en: Translation
de: Übersetzung

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Site settings
de: Website-Einstellungen

en: Has new content
de: Neuer Inhalt vorhanden

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Site content
de: Inhalt der Website

en: Asc
de: Aufsteigend
