Micro Node (8.x-1.0-alpha8) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Action
it: Azione

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site
it: Sito

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Translation
it: Traduzione

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Has new content
it: Ha nuovo contenuto

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale
