Micro Path (8.x-1.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Language
hu: Nyelv

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Node
hu: Tartalom

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Site ID
hu: Webhelyazonosító

en: Pattern
hu: Minta

en: Source
hu: Forrás

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Alias
hu: Álnév

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Path pattern
hu: Útvonalminta

en: Micro
hu: Mikro

en: Pattern type
hu: Minta típus

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
hu: Az előállítandó álnevek maximális hossza. 100 az ajánlott, @max a megengedett legnagyobb hossz.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
hu: %element-title a következő érvénytelen karaktereket használja: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
hu: %element-title nem engedi az üres térközzel végződő mintát.
