Micro Path (8.x-1.0-alpha5) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Label
it: Etichetta

en: Node
it: Nodo

en: Conditions
it: Condizioni

en: Maximum alias length
it: Lunghezza massima degli alias

en: Pattern
it: Modello

en: Source
it: Sorgente

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
it: L'alias %original_alias, generato automaticamente, è in conflitto con un alias esistente. L'alias è stato modificato in %alias.
