Micro Path (8.x-1.0-alpha7) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Language
da: Sprog

en: Label
da: Etiket

en: Node
da: Indholdselement

en: Conditions
da: Vilkår

en: Maximum alias length
da: Maksimal længde af alias

en: Pattern
da: Mønster

en: Source
da: Kilde

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
da: Det automatisk genererede alias %original er i konflikt med et eksisterende alias. Alias ændret til %alias.

en: Path pattern
da: Sti mønster

en: Pattern type
da: Mønster type

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
da: Maksimal længde på aliasser, der skal oprettes. 100 er den anbefalede længde. @max er den maksimalt mulige længde.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
da: %element-title bruger følgende ugyldige tegn: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
da: %element-title tillader ikke at mønsteret ender med mellemrum.
