Micro Path (8.x-1.0-alpha8) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Label
ru: Метка

en: Node
ru: Материал

en: Conditions
ru: Условия

en: Maximum alias length
ru: Максимальная длина синонима

en: Site ID
ru: ID сайта

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Source
ru: Источник

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
ru: Автоматически сформированный %original_alias конфликтует с существующим адресом. Синоним изменён на %alias.

en: Alias
ru: Синоним

en: Bundle
ru: Набор

en: Path pattern
ru: Шаблон пути

en: Pattern type
ru: Тип шаблона

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
ru: Максимальная длина генерируемых синонимов. Рекомендуемая длина - 100. @max - максимально возможная длина.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
ru: %element-title - используются недопустимые символы: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
ru: В %element-title не допускаются шаблоны с пробелами в конце.
