Micro Path (8.x-1.0-alpha8) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Language
uk: Мова

en: Label
uk: Мітка

en: Node
uk: Матеріал

en: Conditions
uk: Умови

en: Maximum alias length
uk: Максимальна довжина синоніма

en: Site ID
uk: Ідентифікатор сайту

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Source
uk: Джерело

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
uk: Автоматично сформований %original_alias конфліктує з існуючим адресою. Синонім змінений на %alias.

en: Alias
uk: Синонім

en: Bundle
uk: Пакет

en: Path pattern
uk: Шаблон шляху

en: Pattern type
uk: Тип шаблону

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
uk: Максимальна довжина генерованих синонімів. Рекомендована довжина - 100. Максимально можлива довжина - @max.

en: The %element-title is using the following invalid characters: @invalid-characters.
uk: У %element-title використано наступні неприпустимі символи: @invalid-characters.

en: The %element-title doesn't allow the patterns ending with whitespace.
uk: %element-title не дозволяє використовувати шаблони, що мають в кінці пробіл.
