Micro site (8.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Email
bn: ইমেইল

en: Logo
bn: লোগো

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
