Micro Site (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (73 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Menu
ja: メニュー

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: Logo
ja: ロゴ

en: Node types
ja: ノードタイプ

en: Site
ja: サイト

en: Url
ja: URL

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Domain
ja: ドメイン

en: Owner
ja: 所有者

en: Site ID
ja: サイトID

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: published
ja: 掲載

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Not published
ja: 非掲載

en: Assets
ja: アセット

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: not published
ja: 非掲載

en: Slogan
ja: スローガン

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: No name
ja: 名前なし

en: Favicon
ja: お気に入りアイコン

en: About
ja: アバウト

en: Sort direction
ja: 並べ替えの向き

en: Created on
ja: 作成日

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: By @name on @date
ja: 日付 @date 　　投稿者 @name

en: By @name
ja: @name 作成

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: Login page
ja: ログインページ

en: URL (brief)
ja: URL(短)

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Authored on @date
ja: 作成日 @date
