Micro Site (8.x-1.0-alpha4) - en to gl translation catalogue (55 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Edit
gl: Editar

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Created
gl: Creado

en: Open link in new window
gl: Abrir ligazón en nova ventá

en: Logo
gl: Logotipo

en: Node types
gl: Tipos de nodo

en: Site
gl: Sitio

en: Published
gl: Publicado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Domain
gl: Dominio

en: Owner
gl: Propietario

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: published
gl: publicado

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Not published
gl: Non publicado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: not published
gl: non publicado

en: Slogan
gl: Eslogan

en: Not configured
gl: Sen configurar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: No name
gl: Sen nome

en: About
gl: Información

en: By @name on @date
gl: Por @name en @date

en: By @name
gl: Por @name

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Configured
gl: Configurado

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Not restricted
gl: Sen restricción

en: Login page
gl: Páxina de inicio de sesión

en: URL (brief)
gl: URL (corta)

en: Last saved
gl: Gardado por última vez

en: Not saved yet
gl: Aínda sen gardar
