Micro Site (8.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (75 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Node type
ru: Тип материала

en: Menu
ru: Меню

en: Created
ru: Создано

en: Open link in new window
ru: Открывать ссылку в новом окне

en: Logo
ru: Логотип

en: Node types
ru: Типы материалов

en: Site
ru: Сайт

en: Url
ru: Url-адрес

en: Published
ru: Опубликовано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Domain
ru: Домен

en: Owner
ru: Владелец

en: Site ID
ru: ID сайта

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: published
ru: опубликовано

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: not published
ru: не опубликовано

en: Site URL
ru: URL сайта

en: Slogan
ru: Слоган

en: Not configured
ru: Не настроено

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Data
ru: Данные

en: No name
ru: Без имени

en: Favicon
ru: Иконка Favicon

en: About
ru: Информация

en: Sort direction
ru: Направление сортировки

en: Registered
ru: Зарегистрированные

en: Created on
ru: Создано

en: Micro
ru: Микро (+/-)

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: By @name on @date
ru: @name, @date

en: By @name
ru: @name

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Configured
ru: Сконфигурировано

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Not restricted
ru: Без ограничений

en: Login page
ru: Страница входа

en: URL (brief)
ru: URL (краткий)

en: Last saved
ru: Последнее сохранение

en: Not saved yet
ru: Еще не сохранено

en: Site header
ru: Шапка сайта

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: A serialized array of additional data.
ru: Сериализованный массив дополнительной информации.

en: Authored on @date
ru: Создано в @date
