Micro Site (8.x-1.0-alpha5) - en to fi translation catalogue (63 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Menu
fi: Valikko

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Node types
fi: Sisältötyypit

en: Site
fi: Sivusto

en: Url
fi: Osoite

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Global settings
fi: Sivuston laajuiset asetukset

en: Owner
fi: Omistaja

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: published
fi: julkaistu

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: not published
fi: ei julkaistu

en: Slogan
fi: Iskulause

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: No name
fi: Ei nimeä

en: About
fi: Tietoja

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Created on
fi: Luotu

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: By @name on @date
fi: @name päivänä @date

en: By @name
fi: @name

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Login page
fi: Kirjautumissivu

en: URL (brief)
fi: URL (lyhyt muoto)

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: Add new member
fi: Lisää uusi jäsen

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Authored on @date
fi: Luotu @date
