Micro Site (8.x-1.0-alpha5) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Node type
is: Efnistegund

en: Menu
is: Valmynd

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Created
is: Stofnað

en: Open link in new window
is: Opna hlekk í nýjum glugga

en: Logo
is: Táknmynd

en: Url
is: Vefslóð

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Owner
is: Eigandi

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: published
is: birt

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Not published
is: Ekki birt

en: not published
is: ekki birt

en: Slogan
is: Slagorð

en: No name
is: Ekkert nafn

en: About
is: Um

en: By @name on @date
is: Eftir @name þann @date

en: By @name
is: Eftir @name

en: Not restricted
is: Ekki takmarkað

en: Login page
is: Innskráningarsíða

en: Last saved
is: Síðast vistað
