Micro Site (8.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (70 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Node type
sv: Typ av nod

en: Menu
sv: Meny

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: Open link in new window
sv: Öppna länk i ett nytt fönster

en: Logo
sv: Logotyp

en: Node types
sv: Nodtyper

en: Site
sv: Webbplats

en: Url
sv: URL

en: Published
sv: Publicerad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Global settings
sv: Globala inställningar

en: Domain
sv: Domän

en: Owner
sv: Ägare

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: published
sv: publicerad

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: Assets
sv: Tillgång

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: not published
sv: ej publicerad

en: Sites
sv: Webbplatser

en: Not configured
sv: Ej inställd

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: No name
sv: Inget namn

en: Favicon
sv: Bokmärkesikon

en: About
sv: Om

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Created on
sv: Skapad den

en: Micro
sv: Mikro

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: By @name on @date
sv: Av @name @date

en: By @name
sv: Av @name

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Login page
sv: Inloggningssida

en: URL (brief)
sv: URL (kort)

en: Last saved
sv: Senast sparad

en: Not saved yet
sv: Inte sparad ännu

en: Site header
sv: Sidhuvud för webbplats

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username
