Micro Site (8.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Node type
ro: Tip nod

en: Menu
ro: Meniu

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Open link in new window
ro: Deschidere legătură în fereastră nouă

en: Logo
ro: Siglă

en: Node types
ro: Tipuri de noduri

en: Site
ro: Sit

en: Url
ro: URL

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Domain
ro: Domeniu

en: Owner
ro: Proprietar

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: published
ro: publicat

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: not published
ro: nepublicat

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: No name
ro: Fără nume

en: About
ro: Despre

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: Created on
ro: Creat pe

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: By @name on @date
ro: De @name la @date

en: By @name
ro: De @name

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: Login page
ro: Pagină login

en: URL (brief)
ro: URL (prescurtat)

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: Site header
ro: Antet sit

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: A serialized array of additional data.
ro: Un array serializat de date suplimentare.

en: Authored on @date
ro: Creat pe @date
