Micro Site (8.x-1.0-alpha9) - en to th translation catalogue (49 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Open link in new window
th: เปิดลิงค์ในหน้าต่างใหม่

en: Logo
th: โลโก้

en: Node types
th: ประเภทโหนด

en: Revisions
th: รุ่น

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Global settings
th: ตั้งค่าทั่วไป

en: Domain
th: โดเมน

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Slogan
th: สโลแกน

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Data
th: ข้อมูล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: By @name on @date
th: โดย @name บน @date

en: By @name
th: โดย @name

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้
