Micro Taxonomy (8.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Add term
de: Begriff hinzufügen

en: All
de: Alle

en: Site
de: Website

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Site settings
de: Website-Einstellungen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Administer micro taxonomy settings
de: Micro-Taxonomy-Einstellungen verwalten

en: Micro taxonomy settings
de: Micro-Taxonomy-Einstellungen
