Micro Taxonomy (8.x-1.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: All
oc: Tot

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Sort by
oc: Triar per

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
