Micro Taxonomy (8.x-1.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Add term
tr: Terim ekle

en: All
tr: Tümü

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Site settings
tr: Site ayarları

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
