Micro-content (2.0.0) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv
