Micro-content (2.0.0) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Add new
th: เพิ่มใหม่

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
