Micro-content (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: Updated
ar: التحديث

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
