Micro-content (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add new
fr: Ajouter nouveau

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Published
fr: Publié

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Master
fr: Principal

en: The time that the node was created.
fr: L'heure à laquelle le nœud a été créé.

en: The time that the node was last edited.
fr: La date à laquelle le nœud a été modifié pour la dernière fois.

en: The username of the content author.
fr: Le nom d'utilisateur de l'auteur du contenu.
