Micro-content (8.x-1.0-alpha7) - en to os translation catalogue (12 entries)

en: Status
os: Статус

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Reset
os: Раздæрау

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: Preview
os: Развæлгъау фенд

en: Save
os: Ныффысс
