Micro-content (8.x-1.0-alpha8) - en to el translation catalogue (29 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Page
el: Σελίδα

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Asc
el: Αύξ

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.
