Micro-content (8.x-1.0-beta1) - en to et translation catalogue (34 entries)

en: Status
et: Olek

en: Operations
et: Toimingud

en: Content
et: Sisu

en: Type
et: Liik

en: Author
et: Autor

en: Description
et: Kirjeldus

en: Edit
et: Muuda

en: Reset
et: Tühista

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Preview
et: Eelvaade

en: Save
et: Salvesta

en: Add new
et: Lisa uus

en: Updated
et: Uuendatud

en: Content type
et: Sisu tüüp

en: Page
et: Lehekülg

en: Published
et: Avaldatud

en: Desc
et: Kahanev

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Authored on
et: Loomise kuupäev

en: Changed
et: Muudetud

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Apply
et: Rakenda

en: Offset
et: Nihe

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Machine-readable name
et: Masinloetav nimetus

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine

en: Get the actual content from a content revision.
et: Hangi tegelik sisu redaktsioonist.

en: The time that the node was created.
et: Sisuelemendi loomise aeg.

en: The time that the node was last edited.
et: Sisuelemendi viimase muutmise aeg.

en: The username of the content author.
et: Sisu autori kasutajanimi.

en: Entity browser
et: Olemi lehitseja
