Micro-content (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Add new
da: Tilføj ny

en: Updated
da: Opdateret

en: Content type
da: Indholdstype

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Asc
da: Stigende

en: Get the actual content from a content revision.
da: Hent indholdet fra en indholdsversion.

en: The time that the node was created.
da: Tidspunktet hvor indholdselementet blev oprettet.

en: The time that the node was last edited.
da: Tidspunktet hvor indholdselementet sidst blev redigeret.

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.
