Micro-content (8.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Add new
uk: Додати новий

en: Updated
uk: Оновлено

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Get the actual content from a content revision.
uk: Отримати актуальний вміст з редакції матеріалу.

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: Entity browser
uk: Оглядач сутностей
