Micro-content (8.x-1.0-beta6) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Updated
hu: Frissítve

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Changed
hu: Módosítva

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Choose existing
hu: Létező kijelölése

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.
