Micro-content (8.x-1.7) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Asc
nl: Oplopend

en: Get the actual content from a content revision.
nl: Verkrijg de inhoud van een inhoudsrevisie.

en: Choose existing
nl: Kies bestaande

en: The time that the node was created.
nl: Het tijdstip waarop de node is aangemaakt.

en: The time that the node was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de node voor het laatst werd bewerkt.

en: Whether a new revision should be created by default
nl: Of standaard een nieuwe revisie moet worden aangemaakt

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: Entity browser
nl: Entiteit-browser

en: Revisions are required.
nl: Revisies zijn vereist.
