Micro-content (8.x-1.8) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Add new
ja: 新規追加

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Changed
ja: 変更済

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Get the actual content from a content revision.
ja: コンテンツリビジョンから実際のコンテンツを取得します。

en: The time that the node was created.
ja: ノードが作成された日時。

en: The time that the node was last edited.
ja: ノードが最後に更新された日時。

en: Whether a new revision should be created by default
ja: 新しいリビジョンをデフォルトで作成するかどうか

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー

en: Revisions are required.
ja: リビジョンは必須です。
