Micro-content (8.x-1.8) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.
