Micro-content (8.x-1.8) - en to sl translation catalogue (12 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Content
sl: Vsebine

en: Author
sl: Avtor

en: Description
sl: Opis

en: Edit
sl: Uredi

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Preview
sl: Predogled

en: Save
sl: Shrani

en: Content type
sl: Tip vsebine

en: Authored on
sl: Ustvarjeno dne

en: Create new revision
sl: Ustvari novo različico
