Microformats (2.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Country
hu: Ország

en: Email
hu: E-mail

en: Address
hu: Cím

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: City
hu: Város

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: Street Address
hu: Utca cím

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: About
hu: Leírás

en: Phones
hu: Telefonok

en: Personal
hu: Személyes

en: Your first name.
hu: Keresztnév.

en: Use site name
hu: Webhely nevének használata

en: Use site slogan
hu: Webhely jelmondatának használata
