Microformats (2.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Country
ja: 国

en: Email
ja: メール

en: Address
ja: 住所

en: Last Name
ja: 姓

en: City
ja: 市区町村

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: State/Province
ja: 都道府県

en: Contact information
ja: 連絡先

en: Postal Code
ja: 郵便番号

en: About
ja: アバウト

en: Use site name
ja: サイト名を使用する

en: Use site slogan
ja: サイトスローガンを使用する
