Microformats (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Country
da: Land

en: Email
da: E-mail

en: Address
da: Adresse

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: State/Province
da: Landsdel

en: Street Address
da: Adresse

en: Contact information
da: Kontaktinformation

en: Postal Code
da: Postnummer

en: About
da: Om

en: Use site name
da: Brug site-navn

en: Use site slogan
da: Brug site-slogan

en: Fax numbers, separated by commas.
da: Faxnumre, adskilt af kommaer.

en: Fax Number(s)
da: Faxnummer
