Microformats (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Country
uk: Країна

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Address
uk: Адреса

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Street Address
uk: Вулиця

en: Contact information
uk: Контактна інформація

en: Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Full Name
uk: Повне ім'я

en: About
uk: Про модуль

en: Tagline
uk: Короткий опис

en: Phones
uk: Телефони

en: Personal
uk: Особисті

en: Use site name
uk: Використовувати назву сайту

en: Use site slogan
uk: Використовувати девіз сайту

en: Extended Address
uk: Додаткова адреса
