Migrate Cron Scheduler (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: About
id: Tentang

en: Migration
id: Migrasi
