Migrate Cron Scheduler (8.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Settings
pt: Configurações

en: Update
pt: Atualizar

en: Sync
pt: Sincronizar

en: About
pt: Sobre

en: Migration
pt: Migração
