Migrate Cron Scheduler (8.x-1.0-beta6) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Normal
hi: सामान्य

en: About
hi: के बारे में
