Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Multiple
ar: متعدد

en: Required
ar: ضروري

en: Preview comment
ar: معاينة التعليق

en: Active
ar: نشط

en: Module
ar: الوحدة

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Location of comment submission form
ar: موضع استمارة التعليق

en: Anonymous commenting
ar: تعليق مجهول الهوية

en: Default comment setting
ar: إعدادات التعليق المبدئية

en: Locked
ar: مقفل

en: Teaser length
ar: طول الموجز

en: Default display mode
ar: أسلوب العرض المبدئي

en: Default comments per page
ar: العدد المبدئي للتعليقات في الصفحة

en: Comment subject field
ar: هل يمكن للمعلق إدخال عنوان لتعليقه؟

en: Weight.
ar: الوزن.

en: A name to show.
ar: اسم العرض.
