Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Multiple
cy: Lluosog

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Preview comment
cy: Rhagolwg o'r sylw

en: Active
cy: Gweithredol

en: Location of comment submission form
cy: Lleoliad ffurflen cyflwyno sylw

en: Anonymous commenting
cy: Rhoi sylw anhysbys

en: Default comment setting
cy: Rhagosod gosodiad sylw

en: Default display mode
cy: Rhagosod dull arddangos

en: Default comments per page
cy: Rhagosod sylwadau ym mhob tudalen

en: Comment subject field
cy: Maes pwnc sylw
