Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Multiple
fa: چندین

en: Required
fa: اجباری

en: Preview comment
fa: پیش‌نمایش دیدگاه

en: Active
fa: فعال

en: Module
fa: ماژول

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Location of comment submission form
fa: موقعیت فرم ارسال دیدگاه

en: Anonymous commenting
fa: ثبت دیدگاه به صورت ناشناس

en: Default comment setting
fa: تنظیمات پیش‌فرض دیدگاه

en: Locked
fa: قفل شده

en: Default display mode
fa: روش نمایش پیش‌فرض

en: Default comments per page
fa: تعداد پیش‌فرض دیدگاه‌ها در هر صفحه

en: Comment subject field
fa: فیلد موضوع دیدگاه
