Drupal 5 migration (2.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: Required
fi: Pakollinen

en: Preview comment
fi: Esikatsele kommenttia

en: Active
fi: Voimassa

en: Module
fi: Moduuli

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Location of comment submission form
fi: Kommenttien lähetyslomakkeen sijainti

en: Anonymous commenting
fi: Anonyymi kommentointi

en: Default comment setting
fi: Oletuskommenttiasetus

en: Locked
fi: Lukittu

en: Teaser length
fi: Yhteenvedon pituus

en: Migration
fi: Migraatio

en: Default display mode
fi: Oletusnäkymä

en: Default comments per page
fi: Oletusmäärä sivua kohti

en: Comment subject field
fi: Kommentin otsikkokenttä

en: Revision timestamp
fi: Version aikaleima

en: Revision Log message
fi: Sisältöversion logiviesti

en: Format ID.
fi: Formaatin ID.

en: Type (text, integer, ....)
fi: Tyyppi (teksti, muuttuja, ...)

en: Global settings. Shared with every field instance.
fi: Aivustonlaajuiset asetukset. Jaetaan kaikkien kenttäinstanssien kanssa.

en: DB storage
fi: Tietokantatallennus

en: DB Columns
fi: Tietokannan sarakkeet

en: The machine name of field.
fi: Kentän koneluettava nimi.

en: Content type where is used this field.
fi: Sisältötyyppi jossa kenttää käytetään.

en: Weight.
fi: Paino.

en: A name to show.
fi: Näytettävä nimi.

en: Widget type.
fi: Asetustyökalun tyyppi.

en: A description of field.
fi: Kentän kuvaus.

en: Module that implements widget.
fi: Moduuli joka käyttää asetustyökalua.

en: Status of widget
fi: Asetustyökalun tila

en: The module that provides the field.
fi: Moduuli joka tarjoaa kentän.

en: Content type where this field is used.
fi: Sisältö jossa kenttää käytetään.

en: Machine name of the node type.
fi: SIsältötyypin koneluettava nimi.

en: Human name of the node type.
fi: Sisältötyypin ihmisluettava nimi.

en: The module providing the node type.
fi: Moduuli joka tarjoaa sisältötyypin.

en: Description of the node type.
fi: Sisältötyypin kuvaus.

en: Help text for the node type.
fi: Aputekstiä solmun tyypille.

en: Title label.
fi: Otsikon etiketti.

en: Body label.
fi: Rungon etiketti.

en: Flag.
fi: Lippu.

en: The original type.
fi: Alkuperäinen tyyppi.
